10 Ekim 2010 Pazar

Diş Buğdayımız

Doruk paşa 8 ay 2 haftalıkken ve 4 tane üst 2 tane alt olmak üzere dişleri bize o küçük ağızdan bakarken artık diş buğdayı partimizi yapmaya karar verdik. İlk olarak 10.10,10 tarihine denk geliyor gibi oldu. Ama pazar günü bize uymadığı için bu günü isteyenlere bırakıp biz 09.10.10 tarihine karar verdik.
Herşeyi yanlız başıma hazırlayacağım ve Doruk'un da yorucu bir dönemi olduğu için çok fazla kişi çağırmadık. Annem ve onun arkadaşları aile dostlarımız, benim en yakın arkadaşım ve işyerinden ve dışardan 2-3 arkadaşımızı çağırdık. Ben bugüne özel aşağıdaki davetiyeyi hazırlayıp bazı kişilere elden verdim. Bazı kişilerede facebookta bir event yaparak yakınlarımızı haberdar ettim.

Menümüzde olanlar:

Diş pastası – Kısır – Peynirli börek – Peynirli poğaca – Limonlu kek – Kaşarlı simit – çay – içecekler ve tabiî ki buğdayPastamız korsan dişti çünkü Doruk paşa o gün Korsan kılığına soktuk. Kendisine elimden geldiği kadarıyla dikerek ve bulup buluşturarak bir kostüm diktim. Partimizin konseptinide bu şekilde yaptık.
 

Diş buğdayımızın tarifi:
Buğdayları ben baharatçıdan özel olarak diş buğdayı için olanlardan aldım. Ama marketlerde paketli olanlarında bir farkı olmuyormuş. Bu buğday açık olduğu için bayada temizlemekte zorlandı açıkçası. 1 gece önceden 1 kg. buğdayı nohut gibi ıslattım. Parti gününün sabahı düdüklüde haşladım. Soğuduktan sonra içine 4 adet narın tanelelerini kattım. Ayrıca 2 avuçta nohut haşladım üzerine garnitür olarak.  Daha sonra servis esnasında buğdayın üzerine ceviz, nohut, horibo şekerciden aldığım içi cukulatalı taş şekerler, korakanlı fil dişi şekerler ve diş şeklinde yumuşak şekerleri koyduk. Herkes beğenerek yedi. Hatta 2-3 tabak yiyenler bile oldu.
Bu arada, kaselerden birinin içine kuçuk farklı bir şeker attım. Onu bulan misafirimize Doruk adına hatıra olacak küçük sevimli bir resim çerçevesi hediye ettik. Buda oğlumun Pelin teyzesine çıktı.

  
Ayrıca hatıra olarak gelen misafirlere diş şeklinde buzdolabı magneti hazırladım. Magnetin altına Doruk’un dişlerinin çıkış tarihleri yazılı ufak kağıtlar yapıştırdım. Bunuda internetten sipariş verdim. Arkalarına mıknatıs yapıştırarak buzdolabı magneti haline getirdim.Misafirlerimiz geldi yedik içtik konuştuk. Genelde sohbetler hep Doruk ve bebekler hakkında oldu. Doruk bir sürü hediyeler kaptı. Paketleri bile onu neşelendirmeye yetti.
İşte birkaç hediyemiz;

 

 Daha sonra misafirler varken yapmamız gereken meslek seçimi oyununu maalesef benim yorgunluğum ve unutkanlığım yüzünden ancak bu sabah kalkınca yapabildik.

 
Kitap, makas, kalem, mause ve fotograf makinası koyduk. Oğlum aynı anda hem kalemi hem mause u aldı. Benim yorumum bilişim sektörü hakkında bir kitap yazacağı oldu. Bakalım yaşayıp göreceğiz. Okumayı yazmayı çok sevsinde canı hangi mesleği isterse onu seçsin canım benim

Daha sonra kalan buğdaydan 1-2 avuçta kuşlara attık. Bereketli olsun diye.

Ve işte böyle hayatımda ilk defa bir diş buğdayı partisinde bulundum. Oda kendi oğlumunki oldu. Umarım Doruk ta büyüdüğünde bu resimlere baktığında annem ne güzel şeyler yapmış benim için der.... Onu çok seviyoruz. Sapasağlam, çok güzel dişleri olsun. Ömrüyle bir yaşasın dişleri. Herşeyiyle bereketli bir hayatı olsun.

1 yorum:

Hüseyin - Öznur + Bora dedi ki...

yaaaa çok tatlı hele meslek fotoğrafı süper:)
dişleri hep sağlam ve bembeyaz olsun
Öznur Rizeli