10 Haziran 2011 Cuma

Bebek Dostu Evimiz..........

Doruk'un hareketlenmeye başlamasıyla evdeki eşyaları daha güvenli hale getirmek zorunda kaldık bizde tüm anne babalar gibi. Ama bu 1 günde yapılabilen birşey olmadı. Zaman zaman, ihtiyacımız olduğu ölçüde arz talep aşamalarıyla gerçekleşti.

Çekmeceleri açmaya başladığında çekmecelerin içlerini güvenli hale getirdik. Yetişemediği yerlere tehlikelileri koyduk. Sonra boy uzadı, el kol her yere uzanıyor oldu. Hemen koşulup çekmece kilidi alındı. 
Bu modeli klozettede kullanıyoruz. Gayet başarılı.

Kitaplıktaki kitapları yırtmaya başladı, boyu hizası boşaltıldı kendisine araba otoparkı ve hayvanları için mekan olarak tahsis edildi. Şu an 3. göze ulaşamıyor. Ulaştığında yırtma işinden vazgeçeceğini hayal ediyoruz.

Bütün deterjanlar tek bir yerde, sıkıca kapalı bir kapısı olan bir alanda muhafaza edildi. Ve iş biter bitmez mutlaka yerine kaldırıldı.

Bizim TV malesef duvara monte olmuyor. Şu an onun savaşını veriyorum. Bide alçakta duruyor. TV nin yere inmesi yada benim gidip TVnin etrafına çit almam an meselesidir.

Kumanda, cep telefonu, ev telefonunu ilk günden beri "bunlarla oynamıyoruz oğlum" diyerek eline vermiyoruz. Doruk'ta sağolsun birgün bile tutturmuşluğu yoktur. Bazen masanın üzerinde unuttuğumda alıp yüksek biryerdeki kumanda yerimize koymamız gerektiğini işaret ediyor bana hemen. Prizler için olan plastik aparatlar takıp çıkarması çok pratik değil malesef. Benim gibi elektrikten çok korkan biri için onları kullanmak imkansız. Onun yerine mobilyaların ayaklarına koyduğumuz yapışkanlı keçeleri koyduk biz prizlere. Bence gayet başarılı bir çözüm oldu.

Genelde oyun için tercih ettiği mekandaki kalorifere küçük bir yer koltuğu yaptık. Kafasını bu demirlere çarpma olasılığına karşı.

Masaların sivri yerlerine ikeanın çok şeker kenar korumalarını taktık.
 


Şu an bu kadar önlemle gayet iyi gidiyoruz. Bir vukuatımız olmadı. Allahımıza bin şükür....

Bugünlerde deterjan kutularının peşinde. Ne zaman elimde bir deterjan yada ilaç kutusu görse hemen koşup almak istiyor. Bende bugün kendisine "ilkokul diplomanı getirdiğin gün bunlardan bir tanesine elini sürebilirsin Dorukcuğum." diye cevap verdim. Sanırım anladı. :))
Hiç yorum yok: